Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Hesap oluştur
24 Ocak 2018

Geleneksel süregelen ticaret sisteminde ürünün son tüketiciye ulaşma aşaması zorlu ve maliyet derecesi yüksektir. Ürün toptancı, bayi, reklam giderleri ve tüketiciye ulaşana kadar araya giren aracı giderleri, pazarlama giderleri derken  ürünün üretim aşamasından tüketim aşamasına kadar gelen fiyat farkı oldukça yükselmektedir. Örneğin; 3,00TL’ye üretilen bir ürünün toptancı,pazarlama çalışmaları aracılar, pazarlama, reklam giderleri derken satıcılar tüketicinin ürünü ortalama olarak 20,00tl’ye satın alması anlamına gelmektedir.

Network Marketing sisteminde ise; mevcut sistemin aksine aradaki aracıları, pazarlama faaliyet giderlerini, reklam giderlerini,bayi giderlerini ortadan kaldırarak direk olarak satıcı ile tüketici arasında ilişki kurar.Üretilen ürünün doğrudan son tüketiciye ulaşmasını sağlamaktadır. Doğrudan son tüketiciye ulaşmak giderler de son derece büyük rakamlarla tasarruf etmek anlamına gelmektedir. Bu şekilde ürünü satan ilk satıcının kar marjı yüksek olmaktadır.

Bir cevap yazın

Back to Top